Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Farkas Bertalan szülőfaluja csak egy kiállítótermet szeretett volna, hogy hozzájuk kerülhessen a bezárt Közlekedési Múzeum űrrepülés-történeti kiállítása és a repüléstörténeti anyag egy része, a kormány viszont úgy döntött: 3 milliárd forintból „space-központ” épül a 2000 fős szabolcsi faluban. A környék másik nagy nagy turisztikai fejlesztéseként Sátoraljaújhelyen megépítik a világ legnagyobb üveghídját 2,5 milliárd forintból.
Tokaj, a Felső-Tisza és a Nyírség turisztikai fejlesztésének részeként 3 milliárd forintból épít „space-központot” a kormány a kevesebb mint 2000 fős Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Gyulaházára. A település az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan szülőfaluja.
Pedig Gyulaháza eredetileg csak egy kiállítóteremre pályázott, hogy a faluba kerülhessen a bezárt Közlekedési Múzeum űrrepülés-történeti kiállítása és a repüléstörténeti anyag egy része.
Világrekordra törünk
A már említett turisztikai fejlesztés keretében nem csak űrközpont épül, hanem Sátoraljaújhelyen, a Szárhegy és a Várhegy közé megépítik a – ahogy a Vastagbőr írja – világ legnagyobb, 700 méteres üveghídját, ennek költsége mintegy 2,5 milliárd forint lesz.
Emellett belefér még a projektbe a tokaji Rákóczi-vár felépítése 2 milliárd forintból, Makovecz-pavilon épül szintén Tokajban, valamint Kisvárdán 2,3 milliárd forintból újítják fel a fürdőt – számol be az Index a Magyar Közlönyben megjelentekről.